Terapi köpeğine fahri doktora unvanı verildi: Dr. Moose

Virginia Tech College veterinerlik bölümü öğrencilerinin online mezuniyet töreninde, Moose isimli terapi köpeğine fahri doktora unvanı verildi.Labrador cinsi sekiz yaşındaki Moose bir danışm...

TOPLUM & YAŞAM 23.05.2020 - 13:22 23.05.2020 - 13:22

Virginia Tech College veterinerlik bölümü öğrencilerinin online mezuniyet töreninde, Moose isimli terapi köpeğine fahri doktora unvanı verildi.

Labrador cinsi sekiz yaşındaki Moose bir danışmanlık merkezinde görev yapıyor. 2014’ten beri de üniversitenin dört terapi hayvanından biri. Diken'de yer alan habere göre, maçlara, kulüp etkinliklerine, öğrenci oryantasyonlarına katılan Moose aynı zamanda öğrencilerin anksiyete, travma ve diğer akıl sağlığı sorunlarıyla başa çıkmalarına yardımcı oluyor.

MOOSE, HAFTANIN ÜÇ GÜNÜ ONLİNE ÇALIŞIYOR

Covid-19 salgını nedeniyle öğrencilerin Moose’la buluşması bugünlerde zorlaştı ancak Moose haftanın üç günü online olarak görevini yapmaya devam ediyor. Öğrencilerin veterinerliğin zorluklarıyla başa çıkmasına yardımcı olan Moose kendisi de bazı zorluklar yaşıyor. Şubat ayında, doğum gününden bir hafta sonra prostat kanseri teşhisi konan Moose ışın tedavisi gördü. Tadavisinin hala devam ettiğini söyleyen sahibi, Moose’un her zaman gibi mutlu bir köpek olduğunu belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@