Tepebaşı Belediyesi, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçelerinde meydana gelen depremlerin ardından başlattığı yardım kampanyasına devam ediyor. Depremden hem fiziksel hem de psikolojik olarak etkilenen çocukları da unutmayan belediye, ‘Her Oyuncak Mutlu Bir Çocuk’ sloganı ile depremzede çocuklar için oyuncak kampanyası başlattı. Kampanya kapsamında birinci el ya da kullanılabilir, temiz durumdaki oyuncaklar, Çocuk Sanat ve Kültür Merkezleri ile Erken Çocukluk Eğitim Merkezlerine teslim edilebilecek. 

Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, deprem bölgesindeydi Muratpaşa Belediye Başkanı Uysal, deprem bölgesindeydi

Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, “Özellikle ikinci el oyuncakların temiz ve kullanılabilir olmasına hassasiyet gösterilmesi gerekmektedir. Bozuk, kırılmış ve kullanılamaz durumdaki oyuncaklar kesinlikle alınmayacaktır” denildi.

Oyuncakların teslim edilebileceği merkezler ise; 23 Nisan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Esentepe Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Çukurhisar Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Türkan Saylan Çocuk Sanat ve Kültür Merkezi, Aşağı Söğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Canan-Şükran Şeker Erken Çocukluk Merkezi, Sabiha Gökçen Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Yarbay Hüseyin Vecihi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, Bahriye Üçok Eğitim ve Gelişim Merkezi, İki Elin Sesi Var Çocuk ve Gençlik Senfoni Orkestrası’nın Zafer Mahallesi ve Yaşam Kent Mahallesi'ndeki merkezleri, Özdilek Sanat Merkezi ve Matematik Evi olarak belirlendi.