Tepebaşı Belediyesi, “Tekeciler 3. Çocuk Sanat Şenliği” düzenledi.

Tepebaşı Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Tekeciler Mahallesi’nde düzenlediği “3. Çocuk Sanat Etkinliği”ne Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çayır’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Atilay Dalgıç, Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Tekeciler Mahalle Muhtarı Mustafa İmdat, Tepebaşı Belediye Meclis üyeleri ve yurttaşlar katıldı. 

Şenliğin onur konuğu yazar Zeynep Aliye oldu. Şenlikte resim atölyesi, kil atölyesi, makrome atölyesi, 3 boyutlu karikatür atölyesi, kolaj atölyesi ve karikatür atölyesi düzenlendi. İdil Çeliker, Yıldız Çiçek Sivri ve Göker Canko adlı sanatçılar çocukların şiirlerini besteleriyle yorumladı. Etkinlikte çocukların şiir, pandomim, halk oyunları ve dans gösterileri de katılımcılardan beğeni topladı.

Tepebaşı Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çayır, “Çocuklarımızı tebrik ediyorum. Erol Büyükmeriç ve gönüllü eğitmenlerine de teşekkür ediyorum, emekleri çok büyük. Etkinliğe ilk defa katılıyorum, iyi ki de katılmışım. Herkesin ellerine emeklerine sağlık. Çocuklarımızın gözlerinden, özellikle teker teker öpüyorum” diye konuştu.