Türkiye’nin bilinen sanatçıları, 3 Aralık Cumartesi akşamı ormanlar için NTV ekranlarında buluştu. ‘Umut Yeşerten Şarkılar-TEMA Vakfı 30. Yıl Özel Yayını’ adıyla düzenlenen yayın boyunca, ‘TEMA Vakfı 30. Yıl Hatıra Ormanları’ için fidan bağışı çağrıları yapıldı. TEMA Vakfı’ndan bugün yapılan yazılı açıklamada, cumartesi gecesi düzenlenen yayınla 150 bin fidan bağışına ulaşıldığı duyuruldu. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için 30 yıldır pek çok çalışma düzenleyen TEMA Vakfı yeni yaşını NTV ekranlarında düzenlenen ‘Umut Yeşerten Şarkılar- TEMA Vakfı 30. Yıl Özel Yayını’ ile kutladı.

BİRÇOK SANATÇI SAHNE ALDI

Sunuculuğunu Seda Öğretir ve Yiğit Özşener’in üstlendiği, İş Sanat Kültür Merkezi’nde düzenlenen özel gecede sanatçılar, Aslıhan Güner, Berk Atan, Buray, Deniz Tansel Öngel, Derya Uluğ, Doğu Demirkol, Emre Altuğ, Feyyaz Şerifoğlu, Hayal Köseoğlu, Helin Kandemir, Kenan Doğulu, Kıvanç Kasabalı, Norm Ender, Özge Gürel, Pelin Karahan, Sedef Avcı, Serkan Çayoğlu, Tuvana Türkay ve Uğur Aslan, Tarık Sezer ve Orkestrası eşliğinde şarkı ve mesajlarıyla gönüllü olarak sahneydi.

KAMPANYA HEDEFİNİ AŞARAK 150 BİN FİDANA ULAŞTI

100 bin fidan hedefiyle yola çıkan bağış kampanyası, yoğun ilgi gördü ve hedefini aşarak 150 bin fidana ulaştı. Gecenin sonunda müjdeli haberi, anlamlı geceye destek olmak için TEMA Vakfı’nın yanında olan Kenan Doğulu duyurdu.

TÜRKİYE’NİN 7 BÖLGESİNDE 7 ORMAN

TEMA Vakfı, 1992’den bugüne kadar Orman Genel Müdürlüğü iş birliğiyle 27 bin futbol sahası büyüklüğünde bir alanda 23 milyondan fazla fidanı ve 22 bin futbol sahası büyüklüğü alanda 700 milyon meşe palamudunu toprakla buluşturdu.

“TÜRKİYE’NİN 81 İLİNDE TEMA VAKFI BAĞIŞÇILARI SAYESİNDE OLUŞTURULAN EN AZ 1 ORMAN BULUNUYOR”

SGK çalışanlarına ilave fazla mesai ücreti verilecek SGK çalışanlarına ilave fazla mesai ücreti verilecek

Vakfın 30’uncu yılı kapsamında düzenlenen kampanyaya ilişkin konuşan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, “Hepimizin derin üzüntü ile hatırladığı gibi, 2021 yılı yaz aylarında yaşadığımız ve afet boyutuna dönüşen orman yangınları sebebiyle 133 bin hektara yakın orman varlığımızı, binlerce hektar tarım alanını ve milyonlarca orman canlısını kaybettik. Bu nedenle bu dönemde ağaçlandırma çalışmalarına özel olarak ağırlık veriyoruz. 30. yılımızı kutladığımız bu gecede elde edilen bağışlarla Türkiye’nin 7 bölgesinde 7 orman oluşturacağımız için çok mutluyuz. Bugün, Türkiye’nin 81 ilinde TEMA Vakfı bağışçıları sayesinde oluşturulan en az 1 orman bulunuyor. Kampanya sayesinde bu ormanlara 7 orman daha eklenmiş olacak” dedi.

KAMPANYA DEVAM EDİYOR

TEMA Vakfı’nın Türkiye’nin 7 bölgesinde ‘TEMA Vakfı 30. Yıl Hatıra Ormanları’ oluşturulabilmesi için başlattığı kampanya program sonrasında da devam ediyor. Kampanyaya destek olmak isteyen herkes FİDAN yazıp 3464’e SMS göndererek, TEMA Vakfı’nın hatıra ormanlarına katkıda bulunabiliyor. 30 TL değerindeki her SMS bir fidanın toprakla buluşabilmesi anlamına geliyor.