Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan proje kapsamında Malkara ilçesine bağlı Gözsüz, Ahievren, Hereke, İbribey Mahalleleri ile Hayrabolu ilçesi Şalgamlı Mahallesi’ndeki üreticilere, yem ezme makinesi dağıtıldı. 

Büyükşehir Belediyesi’nin üreticiyi desteklemek amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından Gözsüz, Ahievren, İbribey, Hereke ve Şalgamlı Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine düzenlenen dağıtım töreniyle yem ezme makinası desteği verildi.

Törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın yanı sıra Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Tekirdağ Bölgesi Tarım Kooperatif Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran, Malkara ve Hayrabolu Tarımsal Kalkınma Kooperatif başkanları, muhtarlar ve yurttaşlar katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Kapaklı Engelsiz Yaşam Merkezi’ni hizmete açıyor

Dağıtım töreninde konuşan Başkan Kadir Albayrak, şunları söyledi:

“Hayvancılıkta karlılık sağlıklı hayvan, kaliteli ve ekonomik yem hammaddeleri seçimi ve yemleme programının doğru yönetimi ile olmaktadır. Hayvancılıkta karlılığı etkileyen ve çözülmesi gereken hususların başında maliyeti en çok etkileyen besleme giderleri gelmektedir. Hayvancılıkta en fazla yer tutan besleme maliyetlerini düşürülecek ve kaliteli beslemeye yardımcı olunması amacıyla mahalledeki hayvan sayıları dikkate alınarak, Gözsüz, Ahievren, İbribey, Hereke ve Şalgamlı Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerine yem ezme makinası desteği verilmesi kararlaştırılmıştır. Böylece hayvancılığımız daha karlı hale gelecek ve gelişecektir. Projenin ekonomik olarak sağlayacağı toplam katkı miktarı 7 milyon 629 bin 150 TL’dir. Şehrimizin tarım ve hayvancılık alanında kalkınması için büyük özveri içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”