Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Tekirdağ’ın önemli bir ihtiyacını gidermek amacıyla yapımı tamamlanarak hizmete sunulan ve yarın açılışı yapılacak olan Süleymanpaşa Otobüs Terminali’ne vandal saldırı düzenlendi.

Süleymanpaşa Otobüs Terminaline yapılan bu saldırı ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak şunları söyledi:

“Kurulduğumuz 2014 yılından bu yana insan odaklı belediyecilik anlayışı ile Tekirdağ’ı Türkiye’nin yükselen değeri haline getirmek ve vatandaşlarımıza daha yaşanılabilir bir kent sunmak için var gücümüzle çalışıyoruz.

“ONLAR BOZACAKLAR, BİZ ONARACAĞIZ, ONLAR KİRLETECEK BİZ TEMİZLEYECEĞİZ.”

Van Barosu’ndan yasak kararı çıkaran valiliğe dava Van Barosu’ndan yasak kararı çıkaran valiliğe dava

Bu kapsamda Türkiye’deki diğer büyükşehir belediyelerine de örnek olan, birçoğu alanında prestij sahibi kurumlardan ödüllerle dönen projeleri hayata geçirdik. Bu süreçte tabii ki eleştirildiğimiz zamanlar da oldu; yapıcı olduğuna inandığımız eleştirileri ciddiye alarak hizmetlerimizi daha kaliteli hale getiriyoruz. Fakat 21 Ekim’de açılışını yapacağımız Süleymanpaşa Otobüs Terminali’ne yapılan çirkin saldırı kabul edilebilir bir durum değildir. Bunu yapan kötü zihniyetli kişiler bilmelidir ki; onlar bozacaklar, biz onaracağız, onlar kirletecek biz temizleyeceğiz. Siz esiri olduğunuz kötü zihniyetiniz ile vatandaşlarımızı hizmetlerimiz, projelerimiz ile buluşturmamız için ne kadar engel olmaya çalışırsanız çalışın biz hem vatandaşlarımız hem de şehrimiz için çalışmaya, hizmet üretmeye devam edeceğiz. Son teknoloji ile inşa ettiğimiz modern ve konforlu Süleymanpaşa Otobüs Terminali’mizin 21 Ekim Cuma günü saat 14.00’te gerçekleşecek açılış törenimize tüm vatandaşlarımı davet ediyorum. Her şey Tekirdağ, her şey Tekirdağlı vatandaşlarımız için.”