TEİS'ten bazı ilaç raporlarına dair uyarı: "31 Aralık'a kadar yenilenmeli"

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, "SGK pandemi kapsamında uzattığı bazı ilaç raporlarının yıl sonu itibarıyla süresini sonlandırma kararı aldı" açıklamasında bulundu.

SAĞLIK 30.11.2021 - 13:20 30.11.2021 - 13:21

Tüm Eczacı İşverenler Sendikası (TEİS) Genel Başkanı Nurten Saydan, Sosyal Güvenlik Kurumu'nun (SGK) koronavirüs (Covid-19) kapsamında uzattığı bazı ilaç raporlarının yıl sonu itibarıyla süresini sonlandırma kararı aldığını aktardı.

AA'nın aktardığı habere göre Saydan, yaptığı açıklamada, SGK'nin Kronik Hastalığı Nedeniyle Sağlık Raporu Olan Hastaların İlaç Temini Hakkında Duyuru yayımladığını belirtti.

"DİYALİZ, ENZİM EKSİLİĞİNDE KULLANILAN İLAÇLAR..."

Saydan, açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"SGK 29 Kasım'da yayımladığı bir duyuru ile pandemi kapsamında uzattığı bazı ilaç raporlarının yıl sonu itibarıyla süresini sonlandırma kararı aldı. Bunların arasında büyüme hormonları, enzim eksikliğinde kullanılan ilaçlar, diyaliz ilaçları, romatizma benzeri hastalıklarda kullanılan Anti-TNF grubu biyolojik ilaçlar, göz içine uygulanan enjeksiyonlar ve kuru göz sendromunda kullanılan göz damlalarını raporlu temin eden vatandaşlarımızın, yıl sonuna kadar hastaneye giderek raporlarını yenilemeleri gerekmektedir. Üzülerek bildirmek isteriz ki vatandaşlarımız raporlarını yenilemedikleri takdirde, sene başından itibaren eczanelerimizden bu tür ilaçları alamayacaklar. Bu durum eczanelerimizden kaynaklı bir durum değil, uygulama değişikliği nedeniyledir."

Saydan, hastaneye düzenli gitmesi ve hekim tarafından takip edilmesi gerekenlerin durumlarının, mevcut uygulama ile rapor bilgilerini yenilemesi sayesinde yeniden değerlendirileceğini belirtti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST