TBMM Başkanı Mustafa Şentop, "DBP milletvekilinin polise hareketi çok çirkin. Dokunulmazlığı kaldırılmalıdır" diye konuştu.

TBMM Başkanı Şentop, polis memuruna yumruk attığı öne sürülen DBP'li Salihe Aydeniz'e ilişkin açıklama yaptı.

"Çok çirkin bir hareket. Bir haddini bilmezlik. Bir milletvekili tarafından yapılması çok vahim" diyen Şentop, "Bu hareket asla müsamahayla karşılanmamalıdır. Dokunulmazlığı kaldırılmalıdır" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 12 Haziran'da Bursa ve İstanbul'un Kadıköy ilçesinde yapılmak istenen izinsiz yürüyüşlere müsaade etmediklerini belirtmişti. Soylu, Twitter'dan paylaştığı videoda "Polisimize yumruk atan terörist bozuntusunun ismi, HDP Milletvekili Saliha Aydemir. Gerekli suç duyurusu yapılıyor. Kılıçdaroğlu, müsebbibi sensin." ifadelerine yer vermişti.

DBP: EŞ GENEL BAŞKANIMIZ HEDEF GÖSTERİLİYOR

En düşük emekli maaşı 3.500 TL'ye çıkıyor En düşük emekli maaşı 3.500 TL'ye çıkıyor

Demokratik Bölgeler Partisi ise Soylu'nun açıklamasından sonra "Eş Genel Başkanlarımızın katıldığı Kadıköy’deki basın açıklamasına saldıran, vekillere ve halkımıza işkence yapan kolluğu bizzat yönlendiren Suç İşleri Bakanı Süleyman Soylu’dur. Soylu işlediği suçu gizlemek için Eş Genel Başkanımızı hedef göstermektedir. Hesap vereceksin!" şeklinde açıklama yapmıştı.