Tarsus Belediyesi, Aile Sağlığı Merkezi (ASM), kreş, semt pazarı ve okuma salonu proje çalışmalarına devam ediyor.

Tarsus Belediyesi, Aile Sağlığı Merkezi (ASM), kreş, semt pazarı ve okuma salonu proje çalışmalarına devam ediyor.

Vatandaşların sağlık hizmetlerine daha kolay erişimini sağlamak amacıyla Tozkoparan Zahit Mahallesi ve Şahin Mahallesi’ne aile sağlığı merkezi kazandıran Tarsus Belediyesi, mahallelerde yapım işlerini tamamladı. Tamamlanan aile sağlığı merkezleri ile bölgenin sağlık alanında önemli bir ihtiyacı karşılanmış olacak. Tozkoparan Zahit Mahallesi’nde aile sağlığı merkezinin yanı sıra mahallede okuma alışkanlığının arttırılması için okuma salonu da vatandaşların hizmetine sunulacak.

ŞAHİN MAHALLESİ’NE KREŞ, OKUMA SALONU VE ASM 

Şahin Mahallesi’nde aile sağlığı merkezinin (ASM) yanı sıra kreş ve okuma salonu çalışmaları da tamamlandı. Okuryazar oranının arttırılması için okuma salonunun da bulunduğu binada yapımı tamamlanan kreş de hizmet için gün sayıyor. Tarsus Belediyesi ASM ve okuma salonu hizmeti ile birlikte kreş projelerini de sürdürüyor.

Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 TL oldu Tarsus Belediyesi’nde en düşük işçi maaşı 11 bin 343 TL oldu

KENTE PAZAR YERLERİ KAZANDIRILIYOR

Tarsus Belediyesi ayrıca ihtiyaç duyulan bölgelere pazar yeri kazandırıyor. Yeni pazar yerleriyle hem pazarcı esnafının daha iyi şartlarda çalışması hem de vatandaşların temiz ve sağlıklı ortamlarda alışveriş yapabilmeleri sağlanıyor. Şehitler Tepesi Mahallesi’ndeki pazar yerinin yapımı tamamlanırken; Altaylılar Mahallesi’nde pazar yeri yapım işine başlandı.