Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Tarım ve Orman Bakanı'nın 4 yardımcısı görevden alındı. Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı'na atandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’nin yardımcıları görevden alındı.

Görevden alınan Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı, Ayşe Ayşin Işıkgece ve Fatih Metin’den boşalan Bakan Yardımcılığı görevlerine Nihat Pakdil, İbrahim Yumaklı, Veysel Tiryaki ve Ebubekir Gizligider atandı.

Eski Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli 4 Mart 2022’de görevden alınmıştı. 8 Mart’ta ise kırmızı ete gelen yüzde 48 zam sonrası “Bizim fiyatlar çok düşüktü, çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı arttırdık ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var” diyen Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alınmıştı.

    Öte yandandan Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Rıdvan Duran, Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığı’na atandı.

    Gözden kaçırmayın

    AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz. AKP’nin kurucularından Albayrak, yargıyı uyardı: Bugün SADAT’ı tanımayan yarın sizide tanımaz.

    Yine Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Orhan Koç görevden alındı.