"Tarım ve Orman Bakanlığı 10 bin 551 atama sözünü tutmalı"

CHP'li Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı daha önce verilen 10 bin 551 atama sözünü tutmaya çağırdı.CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut,...

GÜNDEM 06.05.2020 - 14:10 06.05.2020 - 14:10

CHP'li Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı daha önce verilen 10 bin 551 atama sözünü tutmaya çağırdı.

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köy İşleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanlığı'nı daha önce verilen 10 bin 551 atama sözünü tutmaya çağırdı.Yaklaşık 4 yıldır ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin mağduriyetinin sürdüğünü belirten Barut, "Yapılacağı söylenen 2153 kişilik personel alımında sayının artırılmasını, ek atama için branş dağılımında herkese eşit ve adil yaklaşılmasını istiyoruz" dedi.

"BU ÇİLE BİTMELİ"

Yaklaşık 4 yıldır atama bekleyen ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin sorunlarına çözüm üretilmesini talep eden Ayhan Barut, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin artık harekete geçmesini istedi.Salgın günlerinde stratejik bir sektör olan tarım ve gıdanın öneminin daha da fazla ortaya çıktığını aktaran Barut, "Tarımda kritik öneme sahip meslektaşlarımıza olan ihtiyaç artarak sürüyor. Atama bekleyen, ziraat, gıda, su ürünleri mühendisleri ile veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerimizin sorunlarına duyarsız kalmayın, verilen sözleri tutun artık bu atamaları yapın ve bu çile bitsin" ifadelerini kullandı.

"BU ÇAĞRIYA KULAK VERİN"

Tarımda atama bekleyenlerin yaşadığı mağduriyete dikkat çeken Barut, şöyle devam etti:"Bu kadar eğitim almış on binlerce ziraat, gıda, su ürünleri mühendisi, veteriner hekim, tekniker ve teknisyenlerin mağduriyeti ne hikmetse verilen sözlere rağmen bitmedi. Önceki Bakan Eşref Fakıbaba'nın verdiği 10 bin 551 personel alımı sözü tutulmadı. Yapılacağı söylenen 2 bin 153 kişilik personel alımı da çok yetersiz. Bu konuda meslektaşlarımız çok büyük sorun yaşıyor. Bu atamalarda kadro sayısının arttırılmasını bekliyor ve istiyoruz. Ek atama için branş dağılımında herkese eşit ve adil yaklaşılmasını istiyoruz. Bu çağrıya kulak verilmeli, artık sorun çözülmelidir."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@