Yönetmen Quentin Tarantino, 2010’lu yılların en iyi filmi olarak gördüğü yapımı açıkladı.Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Premiere dergisine verdiği röportajda, 2010'ların en iyi filmleri li...

Emine Sevgi Özdamar’a Almanya’nın en büyük edebiyat ödülü Emine Sevgi Özdamar’a Almanya’nın en büyük edebiyat ödülü

Yönetmen Quentin Tarantino, 2010’lu yılların en iyi filmi olarak gördüğü yapımı açıkladı.

Ünlü yönetmen Quentin Tarantino, Premiere dergisine verdiği röportajda, 2010'ların en iyi filmleri listesinin başında Sosyal Ağ (The Social Network) filminin geldiğini açıkladı. Independent Türkçe'nin IndieWire’dan aktardığı habere göre Tarantino'ya bu seçiminin nedeni sorulduğunda, "Bir numara. Çünkü en iyisi. Hepsi bu! Tüm rakiplerini eziyor" ifadesini kullanarak, filmin fazla bir açıklamaya ihtiyacı olmadığını belirtti.

"BİR NUMARA: THE SOCIAL NETWORK"

David Fincher imzalı Sosyal Ağ (The Social Network), toplam 8 dalda Oscar’a aday olmuş, En İyi Uyarlama Senaryo, En İyi Kurgu ve En İyi Orijinal Film Müziği dallarında ödüle layık görülmüştü. Mark Zuckerberg’in Facebook’u kuruş sürecini ele alan yapımda Zuckerberg’i Jesse Eisenberg canlandırmıştı.[caption id="attachment_43041" align="alignnone" width="2560"] The Social Network filminden bir kare[/caption]Tarantino Ocak ayında yaptığı açıklamada Christopher Nolan imzalı savaş filmi Dunkirk’in kendisinin 2010’ların en iyi filmleri listesinde ikinci sırada olduğunu söylemişti. Yönetmenin hayranları o zamandan bu yana zirvedeki yapımı merak ediyordu.