Mülteciler konusunda tartışmalı açıklamalarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, müzik yasaklarını destekledi. "Canlı müziği özendirmeyelim" diyerek kentte canlı müzik yapılmamasını savundu.

Özcan aynı zamanda canlı müzik yapan mekanlardan daha yüksek ücret alınmasını amaçladığını söyledi. medya14'ten Ahin Aslan'ın haberine göre, kentteki işletmeciler müzikli mekanlardaki ücretin üç katına çıkarılmasına tepkili.

ALKOLLÜ MEKANA 150, ALKOLSÜZE 50 TL'LİK TARİFE

Uzmanların haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 79 Uzmanların haziran ayı enflasyon beklentisi yüzde 79

Bolu Belediyesi'nde 2022 ücret gelir tarife cetvelinde belirlenen alkollü eğlence yerlerinden günlük 150 TL, alkolsüz yerlerden ise 50 TL alınması konusu görüşüldü. Özcan, canlı müzikten duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, kentteki eğlence ve yeme içme mekanlarında canlı müzik yapılmaması için ücretleri yüksek tutmak istediğini belirtti.

2021 Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısında canlı müzik yapan alkollü yerlerden 750 TL, alkolsüz yerlerden ise 250 TL alınırken, Gürültü Yönetmeliği'nde yapılan değişiklik sonucu ücretlerin düşürüldüğünü belirten Özcan, "İlla bir sanatçının çıkıp şarkı söylemesi diye bir şey söz konusu değil. Bundan etkilenen 200 kadar kafe, 10'a yakın alkollü mekan var. Bunun içinde küçük kafeler de var. Bu insandan günde 250 lira almak bize çok mantıklı gelmedi. O yüzden bunu bir düzeltelim dedik" dedi.

"MÜZİĞİ BANGIR BANGIR AÇACAK, ÖYLE BİR ŞEY YOK"

Özcan, "Canlı müzik mümkün olduğu kadar yapılmasın veya az yapılsın. Bunu hazırlarken amacımız, mümkün olduğu kadar canlı müziği özendirmeyelim, gürültü az olsundu. Zabıta müdürümüze buradan bir talimat veriyorum. Müzik şikayeti konusunu emniyetle özel olarak konuşursanız, yani böyle müziği bangır bangır açacak, öyle bir şey yok. Kimsenin kimseyi rahatsız etmeye hakkı yok. O konuya el atalım" diye konuştu.