İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Taksim'de bir kadına şiddet uygulayan zabıta personelinin iş akdini feshettiğini duyurdu.

Gözden kaçırmayın

CHP'li Hancıoğlu; "Kadınların Vebali, Bu İktidarın Boynuna Olacak" CHP'li Hancıoğlu; "Kadınların Vebali, Bu İktidarın Boynuna Olacak"

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Taksim'de bir kadına şiddet uygulayan zabıta personelinin iş akdini feshettiğini duyurdu. İBB Sözcüsü Murat Ongun, konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaptı. 

GÖREV TANIMINA AYKIRI

İBB'den yapılan açıklamaya göre, zabıta ekiplerinin 26 Temmuz’da, Taksim Meydanı'nda seyyar satıcılara yönelik yaptığı operasyonda, bir kadına orantısız güç kullandığı tespit edilen ve görev tanımına aykırı davranan zabıta destek birimi personelinin iş akdi feshedildi.

İŞ AKDİNE SON VERİLDİ

İBB iştiraki İSPER kadrosunda ve İBB Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğünde görevli personelin, İş Kanunu kapsamında gerekli işlemler yapılarak iş akdine son verildi.

"KADINA YÖNELİK ŞİDDET İBB YÖNETİMİMİZİN KIRMIZI ÇİZGİSİDİR"

İBB Sözcüsü Murat Ongun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Taksim’de görev tanımına aykırı şekilde davranan ve bir kadına şiddet uygulayan zabıta destek birimi personelinin iş akdine son verildi. Hiçbir İBB personeli kamu hizmeti yapmanın sorumluluğu dışında hareket edemez. Kadına yönelik şiddet de İBB yönetimimizin kırmızı çizgisidir." ifadelerini kullandı.