21 yaşındaki amatör kaleci Kaan Tınmaz, Uşak Üniversitesi'nde okuduğu dönemde Karahallıspor'da forma giydi. Okulu bitirdikten sonra İzmir'e dönen Tınmaz, profesyonel liglerde forma giymek için çabaladı ancak başarılı olamadı.

Futboldan kopmak istemeyen Tınmaz, "Kiralık Kaleci İzmir" adlı sosyal medya hesabı açarak halı saha takımlarına maç başına 200-300 lira karşılığında kalecilik hizmeti vermeye başladı.

Takım bulamayınca kiralık kaleci oldu! Artık halı sahaların aranan ismi 2

"ÜÇTEN AZ GOL YERSEM İKİ KATINI ALIRIM"

Tınmaz, halı saha takımlarının kaleci bulmada zorlandığını belirterek, "Günde 2-3 maça çıkıyorum. Tabii kurtarış önemli. Kurtarış olmazsa olmaz. 'Üçten fazla gol yersen, parandan keserim.' diyenler oluyor. Ben de o zaman, 'Üçten az gol yersem iki katını alırım.' diyorum. Öyle orta yolu buluyoruz. Elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Müşteri memnuniyeti önemli tabii." dedi.

Takım bulamayınca kiralık kaleci oldu! Artık halı sahaların aranan ismi 1

Halı saha takımı için Tınmaz ile anlaşan Kerem Surak Karcı ise 5-6 haftadır kaleci aradıklarını ancak bir türlü bulamadıklarını söyledi.

"SAHADA GÖRENE KADAR İNANAMADIM"

Karcı, "Bana ilginç geldi. Ben önce inanmadım, sahada görene kadar da inanmamıştım. Takımdaki arkadaşlar da deneyelim dediler. Ücreti konuştuk, anlaştık. Karşı takımla rekabet var. Onların kalecileri sağlamdı. Biz sürekli aramızda kaleye geçiyorduk. Şimdi iyi oldu." ifadelerini kullandı.