Cumhurbaşkanlığı kaynaklarının verdiği bilgiye göre, Karadeniz'de tahıl koridoru açılmasına yönelik bir heyet bu hafta Rusya'ya gidecek. Ayrıca 10 güne kadar İstanbul'da bir dörtlü zirve gerçekleştirilecek.

Rusya'nın Ukrayna'yı işgaliyle başlayan tahıl krizine çözüm için 10 gün içinde İstanbul'da bir dörtlü zirve düzenlenecek. Zirveye Birleşmiş Milletler'in yanı sıra Türkiye, Rusya ve Ukrayna heyetleri katılacak.

Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'idam' açıklaması: Çalışmalara başladık Adalet Bakanı Bozdağ'dan 'idam' açıklaması: Çalışmalara başladık

Dörtlü zirveye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'in de katılması bekleniyor. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün BM Genel Sekreteri Antonio Guterres'le bir telefon görüşmesi gerçekleştirmişti.

Bu hafta ayrıca askeri bir heyet de detayları görüşmek üzere Rusya'ya gidecek. Ukrayna koordinasyonunda oluşturulacak koridordan Rus gıda ürünlerinin taşınması da sağlanacak. Odessa'daki dört liman üzerinden üç koridor açılması ve buradan çıkacak gıda ürünlerinin Türkiye'ye yüzde 25 ucuz satılması gündemde. Oluşturulacak koridordan 8 aya kadar 30-35 milyon ton gıda çıkarılması bekleniyor.