Suyu boşaltılan gölette kafatasları ve kemikler bulundu

Biga'da suyu boşaltılan bir göletten çıkan kafatasları ve kemikler, incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.Çanakkale’nin Biga ilçesinde suyu boşaltılan bir göletten 4 kafatası...

GÜNDEM 23.09.2020 - 19:39 23.09.2020 - 19:39

Biga'da suyu boşaltılan bir göletten çıkan kafatasları ve kemikler, incelenmek üzere Bursa Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Çanakkale’nin Biga ilçesinde suyu boşaltılan bir göletten 4 kafatası ile çok sayıda kemik çıktığı aktarıldı.AA'nın aktardığı habere göre, Biga’ya bağlı Akyaprak köyündeki sulama amaçlı kullanılan gölette pompa arızası meydana geldi. Arızanın giderilmesi için göletin suyunun boşaltılmasına karar verildi. Bunun üzerine suyun büyük bölümünün boşaltıldığı göletin zemininde 4 kafatası ile çok sayıda kemik olduğu görüldü. Çevrede hayvan otlatan çobanların durumu fark etmesi üzerine köy muhtarı Rıdvan Yaşar jandarmaya bilgi verdi.

ADLİ TIP KURUMU'NA GÖNDERİLDİ

Ekiplerin olay yerindeki incelemelerinin ardından toplanan 4 kafatası ve kemikler, Bursa Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.Köy muhtarı Rıdvan Yaşar, bölgede eski bir yerleşim yeri ve mezarlık bulunduğunu tahmin ettiklerini, bu kemiklerin su altında kalan mezarlıktan çıkmış olabileceğini tahmin ettiklerini söyledi.Yaşar, arızanın giderilmesi için göletteki suyun tamamının boşaltılarak, başka kemik bulunup bulunmadığının araştırılacağını da kaydetti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@