Suudi Arabistan, kırmızı listeye aldığı ülkeleri ziyaret edenlere 3 yıl seyahat yasağı getiriyor

Suudi Arabistan, koronavirüs salgını nedeniyle “kırmızı listede” yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşlara 3 yıl seyahat yasağı getiriyor.

ORTADOĞU 28.07.2021 - 12:13 28.07.2021 - 12:37

Suudi Arabistan basınında yer alan ve İçişleri Bakanlığından bir yetkiliye dayandırılan haberde, koronavirüs salgını nedeniyle “kırmızı listede” yer alan ülkeleri ziyaret eden vatandaşlara 3 yıl seyahat yasağı getirileceği aktarıldı.

"GERİ DÖNDÜKLERİNDE AĞIR CEZALARA TABİ OLACAKLAR"

Bazı Suudi Arabistan vatandaşlarının seyahat kısıtlamalarını ihlal ettiğini belirten yetkili, “Geri döndüklerinde ağır cezalara tabi olacak ve üç yıl boyunca seyahatten men edilecek” ifadelerini kullandı.

"PANDEMİNİN KONTROL ALTINA ALINAMADIĞI ÜLKELERE SEYAHAT YASAĞI DEVAM EDİYOR"

Yetkili, doğrudan veya başka bir ülke üzerinden, listede yer alan ülkelere ve pandeminin henüz kontrol altına alınamadığı diğer ülkelere seyahat yasağının devam ettiğini doğruladı.

SUUDİ ARABİSTAN TÜRKİYE'YE DE SEYAHAT İZNİNİ YASAKLADI

Öte yandan Suudi Arabistan, Afganistan, Arjantin, Brezilya, Mısır, Etiyopya, Hindistan, Endonezya, Lübnan, Pakistan, Güney Afrika, Türkiye, Vietnam ve Birleşik Arap Emirlikleri dahil olmak üzere bir dizi ülkeye seyahat veya transit geçişi yasakladı.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@