Suruç Aileleri adalet talebini yineledi: Hiçbir düş yarım kalmayacak

Suruç Aileleri İnisiyatifi, koronavirüs salgını nedeniyle 2 aydır ara verdikleri Adalet Nöbeti eylemelerine kaldıkları yerden devam etti ve adalet taleplerini yineledi.Suruç Aileleri İnisiya...

GÜNDEM 20.05.2020 - 20:01 20.05.2020 - 20:01

Suruç Aileleri İnisiyatifi, koronavirüs salgını nedeniyle 2 aydır ara verdikleri Adalet Nöbeti eylemelerine kaldıkları yerden devam etti ve adalet taleplerini yineledi.

Suruç Aileleri İnisiyatifi her ayın 20’sinde Suruç Katliamı’na ilişkin düzenledikleri Adalet Nöbeti’nin 58. ayında da Kadıköy Halitağa Caddesi’nde bir araya geldi. "Hiçbir düş yarım kalmayacak, kalplerimiz adalet için atsın" pankartlarının açıldığı açıklamaya çok sayıda kişi katıldı. Pandemi nedeniyle 2 aydır yapılmayan adalet eylemi, bugün görülen Suruç Davası’nın 14’üncü duruşması nedeniyle tekrar düzenlendi.

"ABDULLAH ÖMER ARSLAN TRAŞ EDİLEREK SERBEST BIRAKILDI"

Basın açıklamasında, dava sürecindeki hukuksuzluğa dikkat çekilerek, şu ifadeler kullanıldı:"Bugün Urfa'nın Hilva ilçesinde bulunan hapishane kampüsünde Suruç Katliamı davası görüldü. Görülen duruşma korona salgını gerekçe gösterilerek kapalı oturumla yapıldı. Mahkeme salınlarında dile getirdiğimiz taleplerimizi bir kez de burada dile getiriyoruz: Davanın tek tutuklu sanığı Yakup Şahin duruşma salonuna getirilmeyerek duruşmalara SEGBİS yöntemiyle katılmaktadır. Yakup Şahin mahkeme salonuna getirilerek ailelerin önünde yargılansın. Katliamın yaşandığı gün olay yerinin fotoğraflarını çekerken orda bulunan halk tarafından yakalanarak polise teslim edilen ve çantasından IŞİD bayrağı çıktığı iddia edilen Abdullah Ömer Arslan polis tarafından sakalı tıraş edilerek serbest bırakılmış."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@