Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Emrah Altındiş, "Omicron hafif geçiyor denilen ABD'de günde ~1500-2000 kişi hayatını kaybediyor" dedi.

Gözden kaçırmayın

Türkiye'de 1310 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti Türkiye'de 1310 kişinin Covid-19 testi pozitif çıktı, 5 kişi hayatını kaybetti

Harvard Üniversitesi öğretim görevlisi ve Boston College Üniversitesi Biyoloji bölümü mikrobiyoloji uzmanı Doç. Dr. Emrah Altındiş, "Türkiye'de TV'lerde Omicron 'hafif' geçiyor ve insanların hasta olmasi sürü bağışıklığı yaratacak diyenler varmış. Omicron hafif geçiyor denilen ABD'de günde ~1500-2000 kişi hayatını kaybediyor! Ayrıca hastalık sonrası bağışıklık düştüğü için hastalıkla sürü bağışıklığı bir fantezi" dedi. 

Altınbaş, "Türkçe'de 'sen, eşşek olduktan sonra semer vuran çok olur' deriz. İnsanlık virüsün böylesine kitlesel yayılımına izin verdikten (hem birey, hem politikacılar düzeyinde), aşıları yaygınlaştırmadıktan sonra biz daha çok varyantlar göreceğiz. Bir çemberin içinde dönüp duruyoruz" ifadelerini kullandı.