Süleyman Soylu: "10 bin dolar alan siyasetçi şu an milletvekili değil"

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile dün 1,5 saat süren bir görüşme yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin şu an milletvekili olmadığını söylediği...

GÜNDEM 17.06.2021 - 13:32 17.06.2021 - 13:32 Dokuz8 Haber

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile dün 1,5 saat süren bir görüşme yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, Sedat Peker'den ayda 10 bin dolar alan siyasetçinin şu an milletvekili olmadığını söylediği iddia edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile dün gerçekleştirdiği görüşmede, organize suç örgütü lideri Sedat Peker'den 10 bin dolar alan siyasetçinin, 600 milletvekilinden biri olmadığını söylediği aktarıldı. NTV'de yer alan habere göre, Soylu, konuya ilişkin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na bilgi verdi.

NE OLMUŞTU?

TBMM Başkanı Mustafa Şentop dün, makamında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu kabul etmişti. Soylu bir buçuk saat süren görüşmenin ardından soruları yanıtsız bırakarak Meclis'ten ayrılmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir televizyon programında “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siyasetçi var” açıklamasında bulunmuştu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bu kara gölgeyi kaldırmak zorundadır. Şentop bu 10 bin dolar konusuna sessiz kalamaz. Sessiz kalıyorsa 'Acaba o da mı alıyor' diye sorulur" demişti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop da "Kılıçdaroğlu beni hedef alan iftirada bulundu. Bunu açıklayacak kişi ben değilim muhatabıdır" yanıtı vermişti. Şentop, ayrıca İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya 10 bin dolar alan siyasetçiyi açıklaması için mektup yazmıştı. Mektupta, “Hukuki sürecin başlatılabilmesi için tüm bilgi ve belgelerin hem adli makamlara hem de Meclis Başkanlığı’na gönderilmesi” istenmişti.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@