Seçime aylar kala altılı masanın adayının kim olacağı tartışmaları kulisleri meşgul ederken Saadet Partisi'nden sürece dair açıklama geldi. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Kaya, 5 Ocak'ta gerçekleşecek görüşmeyi hatırlatarak, "'Altılı masanın ortak adayı 13. cumhurbaşkanı olacak' ifadesinin güçlenerek devam ettiğini görüyoruz" ifadelerini kaydetti.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu: Ben Kemal, geliyorum! Kılıçdaroğlu: Ben Kemal, geliyorum!

Yeni asgari ücrete değinen Kaya, uzun vadede yoksulluk sınırı baz alınarak belirlenmesi gereken asgari ücrete yapılan bu artışın, insanların yaralarına merhem olmayacağını savundu.

ALTILI MASANIN CUMHURBAŞKANI ADAYI

Kaya, altılı masanın cumhurbaşkanı adayına ilişkin 5 Ocak'ta yapılacak toplantıyı hatırlatarak, liderlerin tekrar bir araya geleceğini söyledi. Kaya, "Bunun neticesinde de artık yavaş yavaş 6'lı masanın ortak adayının kim olacağına dair süreç takvimi beli olacak" diyerek şöyle devam etti:

"Biz bununla ilgili herhangi bir endişeye veya farklı bir düşünceye sahip değiliz. 6'lı masanın ilk turunun son toplantısını Saadet Partisi ev sahipliğinde biz gerçekleştirmiştik. Ve ilk defa o toplantıda 6'lı masanın ortak adayı 13. cumhurbaşkanı olacak ifadesi kullanılmıştı. Biz buna bütün liderler tarafından sahip çıkıldığını, bizden sonra yapılan 6'lı masanın toplantılarında da aslında bu vurgunun güçlenerek devam ettiğini görüyoruz."