Sözleşmeli öğretmenlik mülakatları 13 Ağustos'ta sona erecek olmasına rağmen, sonuçlar e-Devlet sistemindeki link açık bırakılınca erken ifşa oldu.

Gaziantep'te zeytin üreticilerine 40 bin adet hasat kasası Gaziantep'te zeytin üreticilerine 40 bin adet hasat kasası

Türkiye gazetesinden Mahmut Özay'ın haberine göre, mülakatların 9. gününde sözlü sınavlar devam ederken sonuçlar dün gece e-Devlet Kapısı’ndan sürpriz bir şekilde açıklandı. Sonuçların ortaya çıkmasıyla resmî site kilitlendi ve o sürece kadar mülakata giren adaylara verilen puanlar ifşa oldu.

EKRAN GÖRÜNTÜLERİNİ PAYLAŞTILAR

Sıralama bilgisinin olmadığı sonuçlarda, daha mülakata girmeyen adayların söz konusu bölümü boş görünüyordu. Öte yandan puanların yuvarlandığı sonuçlarda, daha önceki mülakatlarda elenen birçok ismin de geçtiği ortaya çıktı. e-Devlet üzerinden sonuçlarını gören adayların ekran görüntüsünü sosyal medyada paylaşması ise dikkat çekti.

"SEHVEN" DENİLDİ

Mülakat sonuçlarının erken açıklanmasının perde arkası ortaya çıktı. Hata, Millî Eğitim Bakanlığı kaynaklı bir problem değil. Bakanlığın resmî sitesinde kapalı olan sonuçlar sadece e-Devlet Kapısı üzerinde görünüyordu. Sistem ortak bir ağ üzerinden yürütülüyor. Sözlü sınav sonuçları sisteme girildiği esnada puanların e-Devlet üzerinden göründüğü bir alanın olduğu ve başvurular kısmında bulunan bu noktanın açık bırakıldığı öğrenildi. Bunun ortaya çıkmasının ardından bakanlık yetkililerinin ikazlarının ardından sistemin kapatıldığı ortaya çıktı. ‘Sehven’ yapıldığı ifade edilen hatanın ardından gözler şimdi sonuçlarda.