Sözcü yazarı Rahmi Turan, Cumhur İttifakı'nın Meclis'e getirdiği başörtü düzenlemesine ilişkin, "Başörtü düzenlemesinde masum gibi görünen maddede  büyük bir kurnazlık gizli" değerlendirmesini yaptı. 

Turan yazısında, "336 AKP ve MHP milletvekilinin imzaladığı Anayasa değişikliği teklifinin 1'inci maddesinde aynen 'Hiçbir kadın, dini inancı sebebiyle başını örtmesi ve tercih ettiği kıyafetlerden dolayı kamu veya özel kesim tarafından sunulan mal ve hizmetlerden yararlanmaktan yoksun bırakılamaz' deniliyor. İşte tuzak burada! Masum gibi görünen bu maddede büyük bir kurnazlık gizli! Başörtüsünün tanımı yapılmıyor ve kılık kıyafetin ucu açık bırakılıyor" dedi.

Turan, şu ifadeleri kullandı: 

CHP’nin “ehliyet affı” ile ilgili önergesi, AKP ve MHP tarafından reddedildi CHP’nin “ehliyet affı” ile ilgili önergesi, AKP ve MHP tarafından reddedildi

"Anayasa değişikliği böyle kabul edilirse: Yalnız başörtüsü veya türban değil…  Çarşaf… Peçe…  Örtü…  Burka… Ve bunlara benzer her şey serbest olacak.Yani: Okullarda peçeli öğretmen…  Karakollarda burkalı polis…  Mahkemelerde çarşaflı hâkim… Meclis'te peçeli, burkalı, örtülü, çarşaflı milletvekili görebileceğiz. Bu, uygarlıktan uzaklaşıp medeniyete sekte vurmaktan başka bir şey değildir. Ben, söz konusu maddenin kasıtlı olarak böyle hazırlandığını sanıyorum."