İBB, 2020’den bu yana BİMTAŞ'ın sözleşmeli personeli olarak çalışan Barış Akademisyeni Veysi Altıntaş’ın işine son verdi.  

“Barış Akademisyenleri” bildirisine imza atmasının ardından İstanbul Teknik Üniversitesi'nde doktora öğrencisiyken 679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname  (KHK) ile 2017’de ihraç edilen Veysi Altıntaş’ın 2020 yılında işe başladığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) bünyesindeki işinden çıkarıldı. 

İştirak şirketi BİMTAŞ'ın sözleşmeli personeli olarak çalıştığı birimde işine son verilen Altıntaş, işten çıkarıldığını Twetter hesabından duyurdu. Altıntaş, şu paylaşımda bulundu: “İBB haksız ve hukuksuz bir şekilde iş akdimi feshetti. İşten çıkarılma gerekçesinde barış bildirisini imzalamaktan dolayı KHK ile ihraç edilmiş olmam ve hakkımda devam eden bir ağır ceza davası kanıt olarak gösterilmiş. Ama mevzu bunların çok ötesinde.” 

Gözden kaçırmayın

Okulları için yürüdüler Okulları için yürüdüler

SOYLU HEDEF GÖSTERMİŞTİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun ‘İBB’de çalışan 557 terörist var’ açıklamaları sonrası hedef  Barış Akademisyeni Veysi Altıntaş, hedef gösterilmişti.