11.02.2020, 12:47

Söylediği dengbêji ezgiyle gündem olan Murat Akbaşlı dokuz8HABER'e konuştu

Zülfü Livaneli’nin Twitter’da paylaştığı inşaatta şarkı söyleyen genç sosyal medyanın gündeminde. İstanbul’da inşaatta söylediği dengbêj şarkısıyla gündeme gelen 20 yaşındaki Murat Akbaşlı'ya doku...

Zülfü Livaneli’nin Twitter’da paylaştığı inşaatta şarkı söyleyen genç sosyal medyanın gündeminde. İstanbul’da inşaatta söylediği dengbêj şarkısıyla gündeme gelen 20 yaşındaki Murat Akbaşlı'ya dokuz8HABER ulaştı.

Van’ın Saray ilçesine bağlı Turan Mahallesinde yaşayan Murat Akbaşlı, 12 kişilik bir ailede büyümüş ve 8'inci sınıfa kadar okuyabilmiş. Dengbeji şarkılar özel ilgi alanı.20 yaşında olan genç Van, İstanbul ve Bursa’da inşaat işinde çalışmış. Şarkı söylediği video ise 2017 yılında İstanbul'da çekilmiş.https://twitter.com/dokuz8haber/status/1227184755042607105Murat’ın Van Merkeze 135 kilometre uzaklıkta bulunan Turan mahallesinde oturan 12 kişilik bir ailesi var. Murat’ın babası Kerem, Annesi Nahide Akbaşlı duruma sevinçli. 8’inci sınıfa kadar okuyan Murat, mahallede bazen gençlerle dengbêji şarkılar söylüyor.Sanatçıların sürekli telefonla kendisini aradığını söyleyen Murat, hikayesini dokuz8HABER'e anlattı.

"VİDEONUN BU KADAR İZLENDİĞİNİ 1 YIL SONRA ÖĞRENDİM"

İstanbul’da inşaat işinde çalışırken videonun çekildiğinin söyleyen Murat, “İnşaat şantiyesinde çalışırken işi alan müteahhit yanıma geldi. 'Murat sesin çok güzel geçen duydum bir şarkı söyle' diye. Ben de bir tane söyledim. Sonra aradan bir yıl geçti amcamın oğlu aradı dedi 'senin videon çıkmış binlerce kişi izlemiş'. Ben de o zaman gördüm” dedi.

"EN ÇOK DENGBÊJ ŞAKİRO VE DELİL DİLANAR DİNLİYORUM"

En çok dengbêj Şakiro ve Delil Dilanar dinlediğini söyleyen Murat, “Ben sürekli Dengbêj şarkılarını seslendiriyorum. Sevdiğim kişiler de bunlar. Bazen evde bazen inşaata söylüyorum. Ama en çok inşaatta söylüyorum” ifadelerini kullandı.

“BANA DEDİ GEL SÖYLE SANA EĞİTİM VERELİM”

Sanatçı Zülfü Livaneli ile dün akşam konuştuğunu dile getiren Murat, “Akşam Zülfü hocam beni aradı konuştuk. Bana dedi gel söyle sana eğitim verelim. Masrafların ne olursa ben öderim” dediğini anlattı.

“MURAT UMARIM İYİ VE GÜZEL BİR YERE GELİR”

Murat’ın babası Kerem Akbaşlı da, “Ben de gençken hep düğünlerde divanlarda klam söylerdim. Murat’ın her zaman arkasındayım. Umarım iyi ve güzel bir yere gelir. Oğlumun sanatçı olmasını istiyorum” diye konuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST