SOL Parti, 6 Şubat depremlerinden sonra çadır ve gıda ürünlerini satan Kızılay’ı Ankara’da genel merkezi önünde protesto etti. Kızılay Genel Müdürü Kerem Kınık’ı istifaya çağıran SOL Parti Ankara İl Başkanı Mert Ünal, “50 bin vatandaşın hayatını kaybettiği felakette elinde kamu yararı için tuttuğu bütün malzemeleri utanmadan satmış. Biz birbirimizin çaresiyiz. AKP’nin yarattığı karanlığın karşısında bu ülkenin solcuları var” dedi.

Kızılay’ın Kahramanmaraş depremi sonrası çadır ve gıda ürünlerini satmasına yönelik protestolar sürüyor. SOL Parti’nin Ankara’da Kızılay Genel Merkezi önünde gerçekleştirdiği protestoda, Kızılay Genel Müdürü Kerem Kınık istifaya davet edildi. Kurumun genel merkezi önünde “Afet var, çadır yok! Kızılay niye var istifa edin. Hükümet istifa” yazılı pankartlar açan partililer “Kerem Kınık derhal istifa” sloganı attı.  

İmamoğlu Millet Sofrası’nda konuştu: Önemli bir geleceği hep birlikte tasarlayacağız İmamoğlu Millet Sofrası’nda konuştu: Önemli bir geleceği hep birlikte tasarlayacağız

SOL Parti Ankara İl Başkanı Mert Ünal, “Arkamızda gördüğümüz kurum bir kamu kurumu. Bu kamu kurumu bu ülkenin başına bir şey geldiğinde, bu ülkenin vatandaşlarının başına bir şey geldiğinde ilk harekete geçecek, ilk müdahale etmesi gereken kurum. 50 bin vatandaşın hayatını kaybettiği bir felakette elinde kamu yararı için tuttuğu bütün malzemeleri utanmadan satmış. Biz birbirimizin çaresiyiz. AKP’nin yarattığı 20 yıllık karanlığın karşısında bu ülkenin solcuları, ilericileri var” dedi.