Mağaza Market-Sen tarafından yapılan açıklamaya göre Şok market patronları, son günlerde artan denetimlerden kaçmanın formülünü cezaları işçilere ödetmekte bulmuş. İşçilere zorla "muvafakatname" imzalatan Şok market yöneticileri, yüksek fiyatlı ve son tüketim tarihi geçmiş ürünlerin tüm sorumluluğunu işçilere yıkıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan sendika, “Mağaza-Market Sen’e ulaşan market işçileri, Şok marketlerde başlayan akıl almaz uygulamaya karşı birlik oluyor.” dedi.

Mağaza Market-Sen tarafından yapılan açıklamanın tamamı şöyle;

Öncelikle şunu söyleyelim, kuruma yönelik cezaları ödemek market işçilerinin değil, az işçi ile çok iş yaptıran Şok patronlarının sorumluluğudur. 

Bütün Şok market işçilerine çağrımız: Size zorla imzalatılmak istenilen bu kağıtları imzalamayın. Hemen Mağaza-Market Sendikası’na ulaşın. Mecbur olduğunuzu söyleyenlere, sizi işinizle, ekmeğinizle tehdit edenlere inanmayın. Bu gidişata örgütlü gücümüzle son verelim.

Bir söz de başta Murat Ülker olmak üzere, tüm Şok market patronlarına: Enflasyonun, artan fiyatların asıl sorumlusu olan iktidar karşısında suspus kesilip, sorumluluğunuzu işçilere yıkamazsınız. Siz iktidarla kapalı kapılar arkasında anlaşıp sorumluluktan kaçıyorsanız, işçilerin ürettiği kârlardan da elinizi çekeceksiniz. 

Merkez Bankası, hükümete yüksek enflasyonla ilgili mektup yazdı Merkez Bankası, hükümete yüksek enflasyonla ilgili mektup yazdı

Hiçbir market işçisi yalnız değildir. Mağaza-Market Sen’e ulaşın, patronların, patron temsilcilerinin karşısında var olan birliğimizi daha da büyütelim.