Sivas’ta Kangal Termik Santrali’nde çalışan işçiler sefalet ücretine dayatmasına karşı iş bıraktı. Gündüz vardiyasında dün sabah başlayan eyleme gece vardiyası işçileri de katıldı. İşçilerin eylemi bugün de devam ediyor.

Haber: HAKAN BAKAR

Sivas Kangal Termik Santrali işçileri, dün öğle saatlerinde santral önünde yaptıkları basın açıklamasında haklarını alıncaya kadar santralin kapısından ayrılamayacaklarını vurguladı. İşçi temsilcileri işveren ile görüşürken, işçiler gün boyu halaylarla eylemlerini sürdürdü. İşçiler bugün de bir video paylaşarak, Kangal halkını kendilerine destek vermeye çağırdı. Kangal Sivil Toplum Platformu temsilcileri de santral önüne gelerek, işçilere destek verdi.

İşçiler yaptıkları konuşmalarda, “Herkes hakkını aramayı öğrendi artık, Allah’ın izniyle sömürge sistemini kaldırıyoruz” dediler ve sonuna kadar mücadele edeceklerini vurguladılar. Yapılan basın açıklamasında özelleştirmenin yarattığı sorunlara dikkat çekildi, “İşçi kardeşlerimizi hiçbir holdinge ezdirmeyeceğiz” vurgusu yapıldı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolu işçi maaşlarına yüzde 50 ek zam Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde kadrolu işçi maaşlarına yüzde 50 ek zam