Kabataş-Bağcılar tramvayı, Eminönü'nden Sirkeci istikametine gittiği sırada saat 14.45 sıralarında raydan çıktı. Tramvay iki rayın arasındaki elektrik direğini çevreleyen taşlara çarptı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken, seferlerde akmasa yaşandı. Metro İstanbul'dan yapılan açıklamada ise "T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattımızda seferlerimiz geçici bir süre için Kabataş-Eminönü ve Bağcılar-Sultanahmet istasyonları arasında yapılmaktadır" denildi.

Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi Keşan Genç Ordu'lular Trakya Kartalları'na yenildi

TRAMVAY İKİNCİ KEZ AYNI YERDE YİNE RAYDAN ÇIKTI

Ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucunda raydan çıkan tramvay tekrar raylara oturtuldu ve seferler normale döndü. Metro İstanbul bir saatlik bir çalışmanın ardından seferlerin normale döndüğünü sosyal medya hesabından açıkladı.

Ancak 17.20 sıralarında yine Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattı'nda sefer yapan tramvay, Sirkeci’de ilk kazanın olduğu yerde raydan çıktı. İkinci kazada da ölen ya da yaralanan olmazken, ekiplerinin çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Metro İstanbul ikinci kazanın ardından “T1 Kabataş-Bağcılar Tramvay Hattımızda seferlerimiz geçici bir süre için Kabataş-Eminönü ve Sultanahmet-Bağcılar istasyonları arasında yapılmaktadır” açıklamasını yaptı.