Şile'de denize girme yasağı uzatıldı: 5 kişi denizde kayboldu

İstanbul Şile'de sahillerdeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle ilan edilen denize girme yasağı uzatıldı.

TOPLUM & YAŞAM 23.07.2021 - 08:27 23.07.2021 - 08:34

İstanbul'un Şile ilçesinde sahillerdeki yoğun dalga ve akıntı nedeniyle yurttaşların can emniyetini sağlamak için yarın da gün boyu denize girmek yasaklandı.

Şile Kaymakamlığından yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava ve deniz raporlarından alınan bilgiye göre ilçede bugün rüzgarların Kuzey Doğudan 3-5 şiddetinde, dalga yüksekliğinin ise 1 ila 2 metre olacağının tahmin edildiği ifade edildi.

AA'nın aktardığına göre açıklamada, ilçe sahillerinde yoğun dalga ve akıntı nedeniyle yurttaşların can emniyetini sağlamak üzere 23 Temmuz Cuma tarihinde gün boyu denize girmenin yasaklandığı belirtildi.

5 KİŞİ KAYIP

Öte yandan Şile ilçesi Ayazma ve Kızılcaköy Plajı'nda serinlemek için denize giren 2'si yabancı uyruklu 5 kişi, bir anda dalgalara kapılıp gözden kaybolmuştu.

Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine gelen ekiplerin yaptığı çalışmada, 1 kişi kurtarılırken, 1 kişinin cansız bedenine ulaşılmıştı.

Kayıp 3 kişiyi arama çalışmalarına ise havanın kararması üzerine ara verilmişti. Kaymakamlık tarafından yapılan açıklamada, denize girmenin yasaklandığı duyurulmuştu.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@