Siirt'te delta varyantı hızla yayılıyor: Günlük vakaların yüzde 80-90'ı delta varyantı

Siirt Valisi Hacıbektaşoğlu kentte görülen vakaların büyük bir bölümünün Delta varyantı olduğunu ve salgının daha hızlı yayıldığını kaydederek; aşılanma çalışmalarının hızlanması gerektiğini belirtti

SAĞLIK 19.07.2021 - 08:35 19.07.2021 - 08:54

HDP'li Siirt Belediyesi'ne kayyum olarak atanan Siirt Valisi Osman Hacıbektaşoğlu, kentte görülen vakaların büyük bir bölümünün Delta varyantı olduğunu ve salgının daha hızlı yayıldığını kaydederek; aşılanma çalışmalarının hızlanması gerektiğini belirtti.

"GÜNLÜK VAKALARIN YÜZDE 80-90'I DELTA VARYANTI"

Hacıbektaşoğlu, beraberindeki heyetle birlikte kentteki koronavirüs (Covid-19) verilerine ilişkin bilgilendirmede bulundu. Hacıbektaşoğlu, "Geçen yıl eylül, ekim ve kasım ayları salgın en yüksek seviyedeydi. Maalesef temmuz ayında günlük vaka olarak bunun çok üzerine çıktık. Günlük vakaların yüzde 80-90'ı Delta varyantı. Dolayısıyla çok daha hızlı bulaşıyor ve virüsün ömrü daha uzun. Kendimizi çok daha fazla korumamız gerekiyor" diye konuştu.

"TÜM SİİRT'İ AŞILAMAK ZORUNDAYIZ"

Aşılama çalışmalarına hız verilmesi gerektiğini belirten Hacıbektoğlu, "Beldelerimiz, köylerimiz tarandı, gerekirse iki tur, üç tur daha tarayacağız. Birinci dozda yüzde 75 oranına ulaşmak zorundayız. Tüm Siirt'i aşılamak zorundayız" dedi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@