Siirt ve Şırnak'ta da orman yangını çıktı

Siirt ve Şırnak'ın arasındaki Besta bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktığı ve operasyonlar nedeniyle müdahale edilemediği kaydedildi.Siirt ve Şırnak kentleri arasında bulunan Besta böl...

GÜNDEM 28.06.2021 - 16:48 06.08.2021 - 18:04

Siirt ve Şırnak'ın arasındaki Besta bölgesindeki ormanlık alanda yangın çıktığı ve operasyonlar nedeniyle müdahale edilemediği kaydedildi.

Siirt ve Şırnak kentleri arasında bulunan Besta bölgesinde ormanlık alanda yangın çıktığı aktarıldı. Yangının yayıldığı bölgede uzun bir süredir askeri operasyonların yürütüldüğü ifade edildi. Birçok noktada çıkan yangına devam eden operasyonlar nedeniyle müdahale edilemediği belirtildi.

BİNGÖL'DE 3 GÜN ÖNCE BAŞLAYAN YANGIN SÜRÜYOR

Bingöl'ün Genç ilçesinde ise, 25 Haziran’da ormanlık alanda çıkan yangına havadan ve karadan müdahalenin sürüdüğü bildirildi. Servi bölgesinde, Güzeldere ve Dedebağı köyleri yakınlarında yaklaşık 15 hektarlık alanda etkili olan yangına, Adana ve Hatay'dan gönderilen Orman Genel Müdürlüğü’ne ait 2 yangın söndürme helikopteri havadan, Bingöl ve Elazığ'dan gelen Orman İşletme Müdürlüğü personeli, jandarma, güvenlik korucuları ve yurttaşlarla da karadan müdahale edildiği kaydedildi.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@