Seyhan Belediyesi eğitime verdiği desteği sürdürüyor. Belediyenin ihtiyacı olan boyayı, kurduğu atölyede üreten Seyhan Belediyesi, ürettiği boyayı kamu kurumlarıyla paylaşmaya devam ediyor.

Seyhan Belediyesi, geride kalan 3 yılda, ürettiği 47 ton ağırlığında 2350 kova boyayı, Seyhan Kaymakamlığı ve Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü “Senin Rengin projesi” kapsamında devlet okullarında kullanılmak üzere yetkililere teslim etmişti.

OKULLARA DÖRT YILDA 3 BİN KOVA BOYA DESTEĞİ

Eğitim-Öğretim yılının sona ermesinin ardından devlet okulların bakım ve onarımının gerçekleştirilip yeni döneme hazırlanması yönündeki çalışmalar başlarken, Seyhan Belediyesi bu yıl da okulların boyanması için Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 650 kova boya desteğinde bulundu. Seyhan Belediyesi’nin dört yıllık dönemde okullara boya desteği 3 bin kovaya ulaştı.

“GENÇLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZ”

Seyhan Belediyesi’nin halkın refahı, huzuru ve mutluluğu için üretip, ürettiğini de paylaşan bir belediye olduğunun altını çizen Başkan Akay, “Üretimden gelen gücümüzü Seyhan’ımız ve Seyhanlı hemşehrilerimiz için kullanıyoruz.  Gençlerimizi hem bugünümüz hem de geleceğimiz olarak görüyoruz. Gençlerimizin çok daha iyi koşullarda öğrenim görmesi konusunda sorumluluk hissediyoruz. Tatil döneminde okulların yeni eğitim-öğretim dönemine hazırlanması için 650 kova iç ve dış cephe boyasıyla okullarımıza destek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Eğitime ve gençlerimize desteğimizi aralıksız sürdüreceğiz. Gençlerimiz için ne yapsak az” diye konuştu.