Seyahat izni için kullanılacak HES kodu uygulaması kullanıma açıldı

Şehirler arası yolculuklarda kullanılacak HES kodu uygulaması bugün açıldı.Seyahat izni için kullanılacak kod "Hayat Eve Sığar" (HES) uygulamasından kullanıma açıldı.Sağlık Bakanı Fahrettin...

GÜNDEM 21.05.2020 - 11:41 21.05.2020 - 11:41 Dokuz8 Haber

Şehirler arası yolculuklarda kullanılacak HES kodu uygulaması bugün açıldı.

Seyahat izni için kullanılacak kod "Hayat Eve Sığar" (HES) uygulamasından kullanıma açıldı.Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün Bilim Kurulu toplantısının ardından yaptığı açıklamada "Hayat Eve Sığar" uygulamasına gelecek bir özellikle yolcuların uçak ve trenlere kabulünün "Hayat Eve Sığar (HES)" kodu kontrolü ile sağlanacağını açıklamıştı.

HES KODU NASIL ALINIR?

Seyahat kodu olan HES kodunu almak için öncelikle 'Hayat Eve Sığar' uygulamasını indirmek gerekiyor. Uygulama üzerinden "Hes Kodu işlemleri" bölümüne giriliyor. Bu bölümden Hes Kodu oluştur sekmesine tıklanıp kodun kullanım süresi seçiliyor.Hayat Eve Sığar uygulamasını indirmeden HES kodu almak için ise; HES yazıp aralarında boşluk bırakılarak sırasıyla; T.C. Kimlik Numarası, T.C. Kimlik Seri Numarası’nın son 4 hanesi ve paylaşım süresi (gün sayısı olarak) yazılır ve 2023’e SMS olarak atılması gerekiyor.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@