Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, sanal medya hesaplarından dünkü anmadan bir fotoğrafla “Bu topraklara hak, hukuk, adalet gelene kadar mücadelemiz büyüyerek devam edecek” mesajı paylaştı. 

AİHM, ihraç edilen 50 yargı mensubu için Türkiye'yi tazminata mahkum etti AİHM, ihraç edilen 50 yargı mensubu için Türkiye'yi tazminata mahkum etti

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 464’üncü gününe girdi. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken, Ferit Şenyaşar ise sabah erken saatlerde Urfa Adliyesi önüne gelerek, nöbet eylemine başladı. “Adalet istiyoruz” yazılı dövizle nöbeti sürdüren Şenyaşar, adliyeye yolu düşen yurttaş ve avukatlara adalet mücadelesine dair bilgi aktarımında bulunuyor. 

Yanı sıra aile, sanal medya hesaplarından dün katliamın 4’üncü yıl dönümü dolayısıyla yapılan kitlesel anmaya ait bir fotoğrafla Adalet Bakanlığı’nın hesabını etiketleyerek, “Bu topraklara hak, hukuk, adalet gelene kadar mücadelemiz büyüyerek devam edecek” paylaşımı yaptı.