Şanlıurfa Adliyesi'nin önünde adalet arayışlarını sürdüren Şenyaşar Ailesi, “Seçilmişlerin talimatlarına göre hareket eden yargı mensupları, bu kirli ihale size kalacak” mesajını paylaştı.  

AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınlarının saldırısında eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar'ın, Şanlıurfa Adliyesi önünde "adalet" talebiyle başlattığı nöbet eylemi, 156'ncı gününde devam ediyor. 

Anne Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı bugünkü nöbete katılamadı. Ferit Şenyaşar, sabahın erken saatlerinde adliye önüne gelerek, nöbet eylemine başladı. 
 
Şenyaşar, üzerinde saldırıda yaşamını yitiren Hacı Esvet ve oğulları Adil ile Celal Şenyaşar'ın fotoğraflarının bulunduğu ve üzerinde "14.07.2018 tarihinde Suruç Devlet Hastanesinin içinde baba ve 2 oğlu katledildi. 3 yıldır tek tutuklu yok. Üstünlerin hukuku son bulsun herkes için adalet" yazılı pankartı adliye bariyerlerine astı. 

Gözden kaçırmayın

"Daha ileri, daha çağdaş ve daha demokratik bir sistemin ülkemizde de hakim olması için" "Daha ileri, daha çağdaş ve daha demokratik bir sistemin ülkemizde de hakim olması için"

"ADALET BAKANI KATLİAM GÖRMEZDEN GELEMEZ"

MA'nın aktardığı habere göre, Ferit Şenyaşar, annesinin sağlık sorunlarının gittikçe katlandığını ve endişeli olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"İktidar partisinin milletvekili, hastanenin içinde, dünyanın gözü önünde bir katliam yapmıştır. İşin içinde milletvekili olduğu için davayı açacak bir savcı yok. Tüm kapılar kapatılmıştır. Adalet Bakanı kafasını kuma gömerek, bu olayı görmezden gelemez. Çünkü 7 yaşından 70 yaşına kadar herkes milletvekili ve yakınlarının bir katliam yaptığını biliyor. İktidar partisinin milletvekilleri, bu katliam için bizle görüşüp, katliamı kınamıştır."

"NASIL HALKIN İÇİNE İNECEKLER"

Milletvekili Yıldız'ın arkasında AKP'nin kurucu üyelerinin olduğunu ifade eden Şenyaşar, "Yakında seçim süreci başlayacak. Bu seçilmişler nasıl halkın içine inecek. Bir anne 156 gündür adliye önünde beklerken, nasıl bu halkla buluşacak, merak ediyoruz. Adaletsizliğin ve bu zulmün bir an önce son bulmasını istiyoruz" diye konuştu. 

"İHALE SİZE KALACAK"

Aile sosyal medya hesabı üzerinden ise, "Seçilmişler gidicidir. Seçilmişlerin talimatlarına göre hareket eden yargı mensupları bu kirli ihale size kalacak. Bir seçilmiş ve ailesi Suruç Devlet Hastanesi'nde katliam yapmış. Urfa halkı başta olmak üzere bütün dünya bunu biliyor" mesajını paylaştı.