Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, “Annenin adliye kapısında oturduğu her gün ülkeyi yönetenler için bir utançtır” mesajı paylaştı. 

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 569’uncu gününe girdi. Emine Şenyaşar, sağlık sorunlarından kaynaklı nöbeti Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürürken; Ferit Şenyaşar, sabah erken saatlerde Urfa Adliyesi önünde bulunan “Şenyaşar ailesi adalet köşesi” olarak adlandırılan alanda nöbeti başlattı. Şenyaşar, adliye binası önünde bulunan beton bloklara “Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet” yazılı pankart astı.

Altay’dan Bakan Kurum’a: Biz, sizin gibi Amerika’dan emir almıyoruz, Amerika’ya secde etmiyoruz Altay’dan Bakan Kurum’a: Biz, sizin gibi Amerika’dan emir almıyoruz, Amerika’ya secde etmiyoruz

Aile sanal medya hesaplarından “Annenin adliye kapısında oturduğu her gün ülkeyi yönetenler için bir utançtır. Faillerden biri istifası gündemde olan bakanın arkasına saklanıyor. Sağlık sorunlarına rağmen annenin Adalet Nöbeti 569’uncu günde devam ediyor” mesajı paylaştı.