Gözden kaçırmayın

Resmi Gazete'de yayınlandı: Trafik sigortasına yüzde 25 zam Resmi Gazete'de yayınlandı: Trafik sigortasına yüzde 25 zam

Adalet mücadelesini sürdüren Şenyaşar ailesi, "Davamızla ilgili hukuki bir adım atıldı. Adalet yerini buldu, aşamasına daha gelmedik. İki hukuki talebimiz karşılana kadar ‘HAK, HUKUK, ADALET’ mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz” mesajı paylaştı.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile katliamdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021 tarihinde başlattığı Adalet Nöbeti 411’inci gününe girdi.

Hafta sonu adliyenin kapalı olmasından kaynaklı aile eylemi, Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdürüyor.

Katliamı yapan Yıldız ailesinden 9 kişinin gözaltına alınmasına dikkati çeken Şenyaşar ailesi, sanal medya hesaplarından "Davamızla ilgili hukuki bir adım atıldı. Adalet yerini buldu, aşamasına daha gelmedik. İki hukuki talebimiz karşılana kadar ‘HAK, HUKUK, ADALET’ mücadelemizden vazgeçmeyeceğiz" mesajı paylaştı. 

DÜN 9 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Şenyaşar ailesine yönelik katliama dair yürütülen soruşturma kapsamında, AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın ağabeyi Celal Yıldız'ın da aralarında olduğu 9 kişi gözaltına alındı. Soruşturmada 43 kişinin isminin geçtiği belirtildi.