Şenyaşar ailesi, eylemlerini görmezden gelen Anadolu Ajansı'nı eleştirerek, “Zulüm ve adaletsizlik karşısında herkes sussa, şunu bilin ki biz susmayız” mesajı paylaştı. 

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk istismarı davasına müdahil olduğunu açıkladı Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuk istismarı davasına müdahil olduğunu açıkladı

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018 tarihinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart 2021’de başlattığı Adalet Nöbeti 572'nci gününde sürüyor. Aile, hafta sonu adliyenin kapalı olması sebebiyle nöbet eylemine Suruç’taki evlerinde devam etti. 
 
Aile, sosyal medya hesabından, Anadolu Ajansı’nı (AA) eylemlerini görmezden gelmesine tepki göstererek, “Zulüm ve adaletsizlik karşısında herkes sussa, şunu bilin ki biz susmayız. Ortada bir zulüm varsa, insanım diyen herkes sessiz kalmamalı. AA (Anadolu Ajansı) haber için adliye önüne geldi; 572 gündür adalet talep eden anneyi görmedi” mesajı paylaştı.