Tutuklu Diyarbakır Belediye Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, Selahattin Demirtaş ile olan bir fotoğrafını paylaşarak, "Cesaret ve onur yenilemez" dedi.

Yerine kayyım atanan ve Edirne F Tipi Yüksek Güvenlikli Cezaevi’ne tutuklu bulunan HDP Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Selçuk Mızraklı, eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ile birlikte çekildikleri bir fotoğrafı sosyal medyadan hesabından paylaştı.

Ömer Çelik’ten çocuk istismarı ile ilgili açıklama: Haberleri yakından takip ediyoruz Ömer Çelik’ten çocuk istismarı ile ilgili açıklama: Haberleri yakından takip ediyoruz

Mızraklı paylaşımda, “Cesaret ve onur yenilemez ve hapsedilemez” ifadelerini kullandı.

Selahattin Demirtaş, cuma günü yaptığı sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımda, "Demokratik siyasette ısrar ve barış politikası, bizim için ilkeseldir. Kimse geri adım atmamızı beklemesin. Her koşulda ilkelerimizi savunacak, halkın demokratik çözüm ve barış isteğini tüm olanaklarımızla, gür sesle söylemeyi sürdüreceğiz. Faşizmi yıkacak, mutlaka kazanacağız. Milyonların sessiz barış çığlığını hücremden duyuyorum, halkın duygularının tercümanı olmaya çalışıyorum. Elbette bunun bedelleri oluyor. Mahallenin 'delisi, popülisti, tek adamı, sinmişi' ya da karşı mahallenin 'teröristi, katili' olarak yaftalanmayı göze alıyorum. Konforlu alanlarından 'siyaset' yapanların çıtları çıkmasa da, tek başıma bile kalsam inandığım doğruları savunmaktan asla vazgeçmeyeceğim. Tarih hepimizi, söylediklerimiz ve sustuklarımızla yargılayacak bir gün" ifadelerini kullanmıştı.