Seferihisar Belediyesi Beyler Köyü’nde bulunan kendi zeytinyağı fabrikasında ürettiği zeytinyağlarını, her ay 2 litre olmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. 

Seferihisar Belediyesi Beyler Köyü’nde bulunan kendi zeytinyağı fabrikasında ürettiği zeytinyağlarını, her ay 2 litre olmak üzere ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. 

Yerel üreticiden alınan zeytinler Seferihisar Belediyesi Zeytinyağı Fabrikası’nda Doğanbey Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile birlikte işleniyor ve üretilen zeytinyağları, her ay 2 litre olmak koşulu ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne kayıtlı dar gelirli yurttaşa düzenli olarak ulaştırılıyor. 

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin hem zeytin üreticisinin hem de dar gelirli yurttaşın yanında olduklarını belirterek, şunları söyledi:

Soyer: El ele vereceğiz, yeni bir ülke doğacak Soyer: El ele vereceğiz, yeni bir ülke doğacak

“OMUZ OMUZA KARA KIŞLA MÜCADELE ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

“Zeytin Seferihisar’ın en değerli ürünlerinden. Tarih boyunca bolluğun bereketin simgesi olmuş. Seferihisar Belediyesi olarak kendi zeytinliklerimizden topladığımız zeytinleri yine Beyler Köyü’ndeki fabrikamızda işliyoruz. Bu kriz ortamında dar gelirli hemşehrilerimizin nitelikli gıdaya erişmesini sağlıyoruz. Bir ilçenin her yanı zeytin ağaçları ile doluyken burada yaşayan yurttaşların sırf pahalılıktan dolayı mutfağına zeytinyağı sokamaması kabul edilemez. Her sene olduğu gibi dar gelirli yurttaşlarımıza aylık iki litre zeytinyağı dağıtmaya devam edeceğiz. Pandemi süreci ile birlikte sosyal belediyecilik anlayışıyla hemşehrilerimizle omuz omuza tüm zorlukları hep birlikte aştık. Üreticimizi de dar gelirli vatandaşımızı da esnafımızı da yalnız bırakmadık. Seferihisar Belediyesi olarak ihtiyacı olan tüm komşularımızın yanındayız ve omuz omuza kara kışla mücadele etmeye devam edeceğiz.”