Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, müvekkilinin basın danışmanı olarak tanınan Emre Olur’un bu gece ifadesinin alınacağını belirterek, “Onun üzerinden muhalif gazetecilere yönelik bir operasyon beklentisinden söz ediliyor” dedi.

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in basın danışmanı olarak bilinen Emre Olur, geçtiğimiz günlerde Arnavutluk’un başkenti Tiran’da gözaltına alınarak Türkiye’ye getirildi.

Olur’u ilk olarak Peker’in avukatı Ersan Barkın ziyaret etti. Barkın, Twitter hesabından Olur’un son durumu hakkında bilgi verirken çarpıcı bir iddiada bulundu. Barkın, Olur’un bu gece ifadesinin alınacağını belirterek muhalif gazetecilere yönelik bir ‘operasyon’ olacağını öne sürdü. Barkın’ın paylaşımları şöyle:

“Emre Olur’un Emniyetteki ifadesi bu gece alınacak. Yarın Savcılığa sevk edilecek.

Onun üzerinden muhalif gazetecilere yönelik bir operasyon beklentisinden söz ediliyor. Buna gerekçe olarak da Emre Olur’un telefonundan hareketle oluşturulduğu söylenen bir tablo gösteriliyor.

Emre Olur üzerinde, gözaltına alındığı sırada, aynı gün edindiği iki yeni telefon bulunuyor. Her ikisine de aynı gün simkart takmış. Rehberlerinde sadece birkaç kişinin telefonu kayıtlı. Dolayısıyla telefonundan hareketle iletişim tespiti iddiası gerçekçi değil.

Bu aşamadan sonrasına ve ifadesine dair bilgilendirmeyi Emre Olur’un müdafi meslektaşımız yapacaktır.”

AKP’li başkan pay alamayınca tehdit ediyor iddiası: Rüşvetini almadan kimseye bir iş yaptırmıyor AKP’li başkan pay alamayınca tehdit ediyor iddiası: Rüşvetini almadan kimseye bir iş yaptırmıyor