Sedat Peker’in avukatı Barkın: "Müvekkilimden 5 gündür haber alamıyorum"

Suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, Peker ile 5 gündür iletişim kuramadığını duyurdu.

GÜNDEM 30.11.2021 - 14:18 30.11.2021 - 14:26

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in avukatı Ersan Barkın, konuk olduğu televizyon programında, Peker'den 5 gündür haber alamadığını söyledi.

"DEVAM EDEN BİR DAVASIYLA İLGİLİ İLETİŞİM KURMUŞTUM"

TELE 1’de Tuncay Mollaveisoğlu’nun sunumuyla yayınlanan "Anında Manşet" programına konuk olan Barkın, gazeteci Tolga Şardan’ın “Peker sadece dijital tecritte mi? Fiziki tecritte de olduğunu düşünüyorum. Müvekilinizin sesini duydunuz mu?” sorusunu şöyle yanıtladı:

“Kendisine ulaşılamadığı haberinin kamuoyu gündemine gelmesinden bir gün önce devam eden bir davası ile ilgili kendisiyle iletişim kurmuştum. O günden bugüne kadar bir iletişim kurmadım. Sadece yakınındaki bir kimse aracılığıyla bir WhatsApp mesajıyla bir dosyaya dair bir iddianame talep edildi benden. Dolayısıyla beşinci, altıncı günü buldu benim kendisiyle iletişim kurmamamın üzerinden geçen.”  

"DİJİTAL TECRİT" İDDİASI

Sedat Peker’in kendisine yönelik baskı kurulacağı ve iletişim kanallarının kapatılacağı yönünde kaygı içinde olduğunu ifade eden Ersan Barkın, "Bu dört – beş günlük kesinti bu kaygının haklılığını gösteriyor sanki" dedi.

"Sedat Peker’e yönelik sadece dijital tecrit değil, fiziki bir tecrit uygulanıp uygulanmadığı” yönündeki soruya ise Barkın, şöyle yanıt verdi:

"Ben bir kez bile görüşmedim. Dijital tecrit uygulandığı ifade edilen günden bir gün önce telefonla görüştüm. O günden bugüne benimle telefonla irtibat kurulmadığı gibi benim önceden iletişim kurduğum telefon numarasından da yanıt alamadım."

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST