Sanatçı Tarık Akan, ölümünün 5'inci yılında İstanbul Bakırköy'deki mezarı başında anıldı.

’En İyi Film’’ Ödülü’nü, Umut Subaşı’nın yönettiği ‘’Sanki Her Şey Biraz Felaket’’ filmi aldı ’En İyi Film’’ Ödülü’nü, Umut Subaşı’nın yönettiği ‘’Sanki Her Şey Biraz Felaket’’ filmi aldı

Akciğer kanseri nedeniyle 16 Eylül 2016'da hayatını kaybeden Sanatçı Tarık Akan için Bakırköy Zuhuratbaba Mezarlığı'nda bulunan mezarı başında anma töreni düzenlendi. 
Törene çocukları Barış Üregül, Yaşar Üregül, Özlem Üregül ile Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD) Başkanı İlhan Gülek, kurucu olduğu kolejin öğrencileri ve sevenleri katıldı. Akan'ın mezarına karanfiller konuldu.

"ACIMIZ DAHA DÜN OLMUŞ GİBİ"

DHA'nın aktardığına göre, törende konuşan oğlu Barış Üregül, "Biz ailesi ve bütün sevenleri olarak okulda bir anma düzenledik. Buraya çocuklarımızla karanfil bırakmaya geldik. 5. sene. Dışarıdan bakılınca uzun bir zaman gibi geliyor ama bizim acımız sanki daha dün olmuş gibi. O acı ne yazık ki hafiflemiyor. Başarılarını, güzel anıları hatırlayıp yad etmek istedik. Bütün sevenleri de burada teşekkür ediyoruz herkese" diye konuştu.  

Bakırköy Belediye Başkanı Kerimoğlu da, "Sevenleri olarak rahmet diliyoruz. Işıklar içinde uyusun" ifadelerini kullandı.