Terme ve Salıpazarı ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle derelerin su debisinin yükseldiği, polis ve zabıta ekiplerinin köprülerde önlem aldığı aktarıldı.

Samsun'un Terme ve Salıpazarı ilçelerinde sağanak yağış nedeniyle derelerin su debisi yükseldi. Polis ve zabıta ekiplerinin köprülerde önlem aldığı ifade edildi.

BAZI MAHALLELERDE ULAŞIMA HEYELAN ENGELİ

Sivas'ın acısı da öfkesi de dinmedi: Eskişehir Sivas'ı unutmadı Sivas'ın acısı da öfkesi de dinmedi: Eskişehir Sivas'ı unutmadı

AA'nın aktardığı Terme ve Salıpazarı'nda dün akşam saatlerinde başlayan ve etkisini artıran sağanak nedeniyle derelerin su debisi yükseldi.

Sel ve su baskınlarına karşı Salıpazarı ilçe belediyesi zabıta ekipleri, yurttaşları uyardı. İlçeye bağlı Esat Çiftliği ve Yeşil mahallelerinin ulaşımı heyelan nedeniyle kesildiği bildirildi.

Belediye ekipleri, yollarda biriken heyelanı temizlemek için çalışma başlattı.

YURTTAŞLARA UYARI

Belediye Başkanı Halil Akgül, sağanak yağışın devam ettiğini ve belediye ekiplerinin teyakkuz halinde beklediğini belirtti. 

Terme ilçesinde de sağanak yağış nedeniyle Terme Çayı'nın debisi yükseldi. Polis ekipleri, ilçe merkezinden geçen derenin üzerindeki köprülerde yurttaşların durmaması ve dere kenarına yaklaşmaması için anons yaptı.