Samandağ Belediyesi’nin ‘Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi’ projesi, 389 proje ve 13 ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, ilçe belediyeleri arasında birinciliğe layık görüldü.

Atanamayan öğretmenler hükümete İzmir’den seslendi Atanamayan öğretmenler hükümete İzmir’den seslendi

Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) ve Olof Palme İnternational Center iş birliğiyle, sosyal hayatta kadınlar için uygulanan proje örneklerinin kamuoyuna ve politika yapıcılara duyurulması amacıyla, bu sene ilki düzenlenen ‘Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri’nde; Samandağ Belediyesi ‘Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi’ projesiyle ilçe belediyeleri arasında birincilik kazandı. Ödülü, Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, 3 Aralık günü İstanbul Küçükçekmece Cennet Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle aldı. 

Ödülü, bütün emekçi kadınlara armağan ettiğini belirten Başkan Eryılmaz, şunları söyledi:

“SODEV ve merkezi İsveç’te bulunan Olof Palme İnternational Center iş birliğiyle gerçekleştirilen ‘Cinsiyet Eşitlikçi Dönüşüm Ödülleri’nde, ‘Kadın Kooperatiflerinin ve Kadın Girişimciliğinin Arttırılmasına Yönelik Sunulan En İyi Uygulama’ kategorisinde 389 proje arasından birinci seçilen ‘SS Samandağ Kadın Girişimi Üretim ve İşletmecilik Kooperatifi’ projesiyle ödüle layık görüldük. Emeği geçen tüm yol arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”