Yurttaşların barınma sorununu fırsat bilen ev sahipleri fahiş miktarda kiraya ek olarak kullanılanamayacak haldeki yapıları dahi kiralamaya çalışıyor. Son örnek İstanbu Esenler'den geldi.

Bir ev sahibi harabe haldeki evine 4 bin lira kira isteyerek ilan verdi. Evi kiralamak isteyen Furkan Türeli, "4 bin lira yazınca ucuz diye düşündük. Fotoğraflarını attılar. Fotoğraflar gelince 'Bu nasıl rezillik dedik'. Bir de 4 bin lira depozito istemiş çok ilginç" dedi.

Adsız tasarım - 2022-10-29T095102.144

DHA'da yer alan habere göre Esenler Davutpaşa Mahallesi'nde bir kişi ise daha önce kömürlük ve depo olarak kullanılan giriş katındaki evini emlakçıya verdi.

Emlakçı da evi internet sitesi ilan koyarak 4 bin lira kira istedi. İlan sitesinde bakımsız 2+1 daireye 4 bin lira kira istenmesi sosyal medyada tepkilere neden oldu.

Adsız tasarım - 2022-10-29T095233.994

Duvarlarında rutubetli, mutfak tezgahının kırık, tuvaletin ise kullanılamayacak durumda olan evi kiralamak isteyenler fotoğrafları görünce vazgeçti. Ev ilandan kaldırılırken, emlakçı evde tadilat yapılacağını belirtti.

Evi kiralamak isteyenlerden Furkan Türeli, "4 bin lira yazınca ucuz diye düşündük. Fotoğraflarını attılar. Fotoğraflar gelince 'Bu nasıl rezillik dedik'. Fotoğrafları başka yerlere attık bu kadar vicdansızlık olamaz dedik. Ev sahibini direkt engelledik. Bir de 4 bin lira depozito istemiş çok ilginç" dedi.

Habur Gümrük Kapısı'nda piknik tüpü içine gizlenmiş cep telefonu ele geçirildi Habur Gümrük Kapısı'nda piknik tüpü içine gizlenmiş cep telefonu ele geçirildi

Mahalle sakini Binal Baş aklı olan insanın o evi tutmaz diyerek, "Ev adamın, istediği parayı ister ama o ev 4 bin liraya tutulmaz. Orası daha öncesinden kömürlüktü" ifadelerini kullandı.