Sağlıkta şiddet düzenlemesi Meclis'ten geçti

Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme Genel Kurul'da kabul edildi. Düzenlemeye göre, sağlık çalışanına karşı işlenen bazı suçlarda cezalar yarı oranında artırılacak ve cezalar ertelenmey...

GÜNDEM 15.04.2020 - 21:31 15.04.2020 - 21:31

Sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme Genel Kurul'da kabul edildi. Düzenlemeye göre, sağlık çalışanına karşı işlenen bazı suçlarda cezalar yarı oranında artırılacak ve cezalar ertelenmeyecek.

Muhalefetin verdiğin teklifi reddeden AKP ve MHP'nin hazırladığı sağlıkta şiddetin önlenmesine yönelik düzenleme ile koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle yapılamayan eğitimlerin telafisine ilişkin düzenlemeyi de içeren Yükseköğretim Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

CEZALAR ERTELENMEYECEK VE HÜKMÜN AÇIKLAMASI GERİYE BIRAKILMAYACAK

Düzenlemeye göre hakaret, kasten yaralama, tehdit, görevi yaptırmamak için direnme suçlarının sağlık çalışanlarına karşı işlenmesi halinde Türk Ceza Kanunu’nda öngörülen cezalar, yarı oranında artırılacak. Bu suçları işleyenlerin cezaları ertelenmeyecek ve hükmün açıklanması geriye bırakılmayacak.Düzenleme, kamuda ve özelde çalışan tüm sağlık çalışanlarını kapsayacak.

Yorumlar
Yükleniyor...
0
.
DOLAR
EURO
STERLIN
ALTIN
BIST

Gelişmelerden Haberdar Olun

@