CHP’li Abdurrahman Tutdere, Adıyaman'da yaşanan bu tablonun her yerde olduğunu belirterek "İktidarın ekonomideki beceriksizliği nedeniyle işsizler ordusu giderek büyüyor. Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var" dedi.

Sağlık Bakanlığı'nın Adıyaman'da açtığı 19 kişilik temizlik görevlisi kadrosuna, 2 bin 170'i üniversite mezunu olmak üzere, 17 bin 86 gencin başvurduğu aktarıldı. Şoför, marangoz, elektrikçi gibi 53 kişilik kadroya yapılan başvuru ile birlikte toplam 25 bin kişi iş istedi.

"HER EVDE İŞSİZ, 81 İLDE YOKSUL VAR"

Sözcü'den Deniz Ayhan'ın haberine göre, CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere sadece bir ilde bile işsizliğin gözler önüne serildiğini belirterek, şunları kaydetti:

Gözden kaçırmayın

TBP Başkanı Aybaş duyurdu: Rakıya zam geldi TBP Başkanı Aybaş duyurdu: Rakıya zam geldi

"Ülkede yoksulluk kol geziyor. İktidar ise rahat koltuklarında bu tabloyu izlemekle yetiniyor. Adıyaman'daki acı tablo her yerde var. Derinleşen ekonomik kriz, zamlar, ülkemizde milyonlarca vatandaşımızın canını yakmaya, gençlerimizin hayallerini yıkmaya devam ediyor. İktidarın ekonomideki beceriksizliği nedeniyle işsizler ordusu giderek büyüyor. Her evde işsiz, 81 ilde yoksul var.”